Традиція святкувати Масляну прийшла до нас із сивої старовини, ще за часів язичництва наші предки влаштовували веселі гуляння на знак прощання з зимою. Багато традицій тих часів дійшли до наших днів, у народі їх свято шанують з року в рік, повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на today.ua.
У 2022 році Масляна розпочнеться у понеділок, 28 лютого. Святкування триватиме до неділі, 6 березня, включно. Після того, як відгримлять масляні гуляння, у понеділок, 7 березня, православні віруючі відзначать молитвою та обмеженнями у харчуванні перший день Великого посту.
Перший день святкового тижня називають у народі – “зустріч Масляної”. Цього дня робили із соломи опудало, господині пекли млинці.
Другий день Масляної – “заграш”, молоді люди мали шукати собі наречених.
Середа – “лакомка”. У цей день наші пращури звали в дім гостей та пригощали їх смачними ласощами, щоб рік був урожайний та благополучний.
Четвертий день Масляниці у народі назвали “розгуляй”. Звідусіль звучали пісні та веселий сміх, так люди проганяли зиму та закликали весну.
У п’ятницю заття традиційно вирушали до тещі на млинці. А в суботу – на “золовчині посиденьки” всі родичі збиралися за святковим столом, на якому серед інших частування мали бути млинці з різними начинками.
Останній день масляний гулянь – “прощений день”. Потрібно обов’язково вибачитися у близьких і знайомих. Цього дня спалювали солом’яне опудало Зими, водили хороводи біля вогнища, співали пісні та танцювали, закликали тепле весняне Сонечко.