60-річний переселенець з Краматорська Айдин вирощує баштанні у Семенівці на Дніпропетровщині. Чоловік вимушено переїхав на початку повномасштабного вторгнення РФ. За словами Айдина, попри несприятливий ґрунт для вирощування баштанних, цьогоріч засіяв майже 100 гектарів.
Як чоловікові вдалося виростити кавуни та чи вплинула на врожай аномальна спека. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на Суспільний Дніпро.
60-річний Айдин – фермер-переселенець з Краматорська — єдиний у Царичанському районі вирощує кавуни на майже ста гектарах.
“У мене таке хобі. Захотів вирощувати та й все. Я приїхав, перевірив на аналізи ґрунт десятка полів. І після цього аналізу вирішив залишитися тут”, — каже він.
Чоловік вирощує кавуни 8 років. Зазначає: ґрунт у Царичанському районі – глинистий, а відтак – несприятливий для вирощування баштанних.
“Люди приходять, дивуються: “Як це? Як це?”. Цього року багато людей адаптувалися через мене, намагаються копіювати, самі щось робити”, — розповів Айдин.
Середня вага кавунів – від 8 до 15 кілограмів, каже Айдин. Аби підтримувати такі розміри, ділиться, удобрює рослини вітамінами, яких потребує саме цей ґрунт. Цьогорічна аномальна спека, зазначає, на врожай не вплинула.
“Опіків немає, тому що його захищає його “сорочка”. Ось, подивись, які кавуни. Всі спілі. І ось, вусики, будь ласка, зелені”, — зазначив він.
Аби поливати баштанні, чоловікові довелося пробурити власну свердловину. Зазначає: вода у ній солона та холодна. Проблеми цьогоріч були й через відключення світла, розповідає Айдин – бригади поливу працювали цілодобово.
“Ми даємо мінімум. Тому що ґрунт, тут ґрунтові води близько. Ми тут даємо годину, коли 40 хвилин, коли 50 хвилин, коли годину. Під плівкою, там 40-50 градусів тепла. Плюс це швидко нагрівається, аби у рослини не було шоку”, — розповів чоловік.
Кіло кавунів з господарства Айдина коштує 8 гривень. Чоловік розповідає: за сезон з одного гектару збирає близько 60 тонн товару. Придбати кавуни до нього приїздять з усієї країни, каже Айдин. Додає: продаж триватиме до кінця вересня.