Як біля Дніпра ловили гігантських осетрів. Лише ікри з однієї рибини добували 15-20 кілограмів! Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на Міський сайт.
Природа демонструє феноменальні здібності самовідновлюватися та саморегулюватися.
Півтора роки минуло після руйнування ворогами Каховської ГЕС. Про наслідки цього варварського злочину Міський сайт неодноразово розповідав.
За цей час на більшій частині колишнього Каховського моря виріс справжній ліс. А ось у частині русла річки Дніпро, що залишилася, відбуваються феноменальні явища.
З одного боку, русло обміліло настільки, що знову з’явилися знамениті Дніпровські пороги, про що ми вже писали.
З іншого боку, вода в Дніпрі очистилася настільки, що в річку знову повернулися осетра, яких було тут колись удосталь! Міський сайт також писав про те, як у річці Дніпро вже ловлять 20 кілограмових осетрів.
А тим часом у групі Рідна Новостепанівка (Цікавінки з історії Новомосковського краю) Ігор Лисенко нагадав про те, як поряд із нашим містом ловили воістину гігантських осетрів:
«Цікаві спогади 1833 року про те, як весною поблизу Катеринослава на дніпрових Ненаситецьких порогах ловили осетрів.
І.І.Срезневській (1812-1880) розповідає матері про свою подорож:
«Я ще здається Вам не писав, що вже ласував осетриною. Чудо риба, якщо вона свіжа! М’ясо біле, жирне, поживне, а хрящі – як желе. Скуштував і ікру, правда, вона мені не дуже сподобалась, а от осетрина – чудо!
До цього часу наші рибалки спіймали тільки трьох осетрів, з яких один кашниця, тобто з ікрою. Кашниця була вагою 4 з половиною пуда (прим.: 74 кг) , неочищеної ікри в ній було 1 пуд 6 фунтів (прим.: 17 кг), а коли очистили, то вийшло близько 30 фунтів (прим.: 13,5 кг).
Два осетра ми вже з`їли (за 5 днів), а третій був посолений, але й його вже почали їсти через те, що зараз сильний холод заважає риболовлі. Мені розповіли, що по Дніпру тільки шість поміщиків мають осетрову ловлю.
Коли осетра-кашницю різали, то господарка маєтку гукнула мене і його розрізали на шматки при мені, а потім солили. Я тепер знаю це ремесло, якщо буде нагода, то зможу показати свої знання.
Ви, напевно, ще не знаєте як тут ловлять осетрів, тому скажу про це кілька слів.
Все знаряддя називають переметом. Цими переметами обставляється як стінами все Дніпро на Ненаситецьких порогах. Коли осетр починає свій шлях, то необхідно щоб він зустрічав ці перепони на своїй дорозі. І тоді він переляканий миттєво повертається назад, ляскає хвостом в перемет і попадає на гачки. Потім він починає йорзати туди і сюди та зминає весь перемет.
Таким чином, кожен спійманий осетр зводить куги одну до одної (прим.: куги це спеціальні великі палки, які плавають на воді та прикріплені до кінців перемета).
Рибалки це помічають і хутчіш кидаються до того місця, щоб витягти перемет на свій дуб (прим.: човен), а разом з переметом і осетра».