Одна з важливих осінніх процедур у догляді за плодовими деревами та чагарниками, а також декоративними багаторічниками – це обрізка.
У цю пору проводять санітарну, омолоджуючу та формуючу обрізку. Ось тільки в деяких випадках ця процедура протипоказана.
Які квіти та чагарники восени не обрізають розповість «Дніпро Регіон».
Осіннє обрізання. Терміни
Головна умова – це видалення пошкоджених і уражених пагонів після зупинки руху соку і настання морозів.
Не менш важливий момент – це обрізання рослин восени лише в тому випадку, якщо процедура не протипоказана на кшталт цвітіння або плодоношення.
Не можна обрізати
1. Це чагарники та ліани, які цвітуть на торішніх пагонах. Прикладом можуть бути клематиси. З цього сімейства обрізають тільки квітучі на пагонах сезону. Ланугінозу, Флориду і Патенс стрижуть на 1⁄2 довжину пагонів, а інші сорти не стрижуть зовсім.
2. Не стрижуть рослини, якщо є загроза, що вони можуть загинути від гнили або дебатування. У такому разі обрізання проводять навесні.
3. Всі рослини, які зимують з листям (гейхера, плющ, бадан, барвінок, примула та ін) теж не стрижуть. У цьому випадку видаляють лише уражені частини.
4. Очиток, арабіс, армерію, веронику та інші рослини, що нарощують розетки восени, теж не стрижуть.
5. Можна не обрізати будь-які рослини, листя яких сохне і залишається яскравим і зберігає форму. У цьому випадку видаляють лише те, що почорніло.
6. Також можна залишити зимувати незайманими південні рослини, адаптовані до холодів. Це стосується декоративної шавлії, розмарину, лаванди та інших, зокрема декоративних злаків.