Як підготувати до посадки насіннєву картоплю?, повідомляє Дніпро Регіон.
Відібрані на посадку бульби насіннєвої картоплі необхідно в обов’язковому порядку озеленювати у світлому місці (під різними навісами, в тіні дерев) для того, щоб усередині бульби утворилася отрута солонін, що дозволяє бульбі довше зберегтися. При цьому потрібно уникати потрапляння на бульби прямого сонячного світла. Ми вже розглядали питання правильного прибирання та зберігання картоплі, тому не будемо повторяться.
Пророщування картоплі потрібно починати приблизно за 20-30 днів перед посадкою. Перед пророщуванням бульби потрібно промити в розчині марганцівки. Потім посадковий матеріал розкладається в один (максимум два) шару по ящиках. Ящики необхідно тримати при температурі 20 – 22 С у світлому місці, уникаючи попадання прямих сонячних променів на бульби картоплі.
Зазвичай картоплю починають пророщувати в темряві, тому з’являються довгі слабкі паростки, які легко можуть обломитися під час посадки. В ідеалі ж паростки повинні бути зелені, міцні і бути завдовжки не більше одного — півтора сантиметрів. Через два-три тижні ящики з насіннєвою картоплею можна буде перенести вже в більш прохолодне місце з температурою повітря близько 10 – 14 С, наприклад, на засклений балкон.
Під час пророщування бульби потрібно зволожувати, періодично перевертаючи і обприскуючи їх. Бульби потрібно обприскувати через день. Для обприскування по черзі використовується звичайна вода, розчин золи і розчин мінеральних добрив.
Дане чергування обприскувань зменшує ризик захворювання картоплі, стимулює її ріст. Розчин необхідно готувати безпосередньо перед обприскуванням.
Хорошим місцем для пророщування картоплі є теплиця. Розкладіть картоплю на солом’яній підстилці і накрийте поліетиленовою плівкою. Так ви забезпечите тепло, світло і достатню вологість — прекрасні умови для появи паростків картоплі.
Перед посадкою картоплю в першу чергу необхідно протравити, захистивши її тим самим від впливу агресивного грунтового середовища. При цьому після обробки картоплі спеціальними препаратами на насіннєвому матеріалі утворюється довготривала захисна плівка.
Майже ніхто, до речі кажучи, цього не робить, а потім всі садівники дружно скаржаться на різні інфекційні неприємності. Боятися цих «хімікатів» не потрібно, всередину рослин вони не всмоктуються. Для протруювання використовується розчин 20г борної кислоти в 10л води. Бульби в корзинах або сітках занурюються на кілька секунд в розчин, а потім просушують.
Картопля до посадки готова, але земля все ще не прогрілася — що робити?
Дуже часто дачникам доводиться стикатися з такою ситуацією, коли насінева картопля вже готова до висадки в грунт, але через пізню весну підготувати грунт для посадки не представляється можливим.
ля того, щоб зберегти посадковий матеріал, в такому випадку можна укласти картоплю в підготовлені заздалегідь канавки, засипавши їх перегноєм, тирсою або звичайною землею. Для страховки можна накрити канавку плівкою. Бульби в такій канавці без проблем пролежать 1-2 тижні, після чого можна буде садити їх на постійне місце.
Як і коли садити картоплю?
У першу чергу приділіть увагу вибору місця під посадку картоплі. Найпоширенішою помилкою більшості дачників є те, що картопля садиться багато років поспіль на одних і тих же грядках. А адже всі ми прекрасно знаємо, що місце періодично потрібно міняти. При цьому для отримання хорошого врожаю необхідно також удобрювати грунт. Якщо земля містить дуже незначну кількість піску, то картопля буде рости погано. У такому випадку, землю потрібно спеціально розпушувати піском для того, щоб забезпечити надходження кисню до бульб.
Найбільш підходящим періодом для посадки картоплі є приблизно той час, коли на березах починають розпускатися листя. У цей час грунт повинен прогрітися на глибині близько десяти сантиметрам до 9 С. До речі, існує і прикмета така народна, згідно з якою починати садити картоплю треба тоді, коли березові листочки стануть розміром з копійку.
Картоплю слід садити на глибину 8 -10см, при цьому грядки слід розташовувати з півночі на південь, рекомендована схема посадки — 80х35см. Можна садити картоплю і частіше за схемою 60х60см, однак у цьому випадку стебла будуть заважати росту один одного. Густо посаджені рослини продуваються недостатньо, через що зростає ймовірність розвитку фітофторозу.
Якісне підгортання призвести в даному випадку не вийде, тому багато бульби виявляться зеленими, а така картопля для їжі не придатна.
Оптимальним варіантом є посадка картоплі з відступом 90 см між рядами. У цьому випадку і підгортати простіше і бадилля працює на врожай краще. Майте на увазі, що чим посадковий матеріал крупніше, тим рідше потрібно проводити посадку. Яку б схему посадки ви не вибрали, садити картопляні бульби потрібно на одну і ту ж глибину, посадку виконувати рівними рядками, залишаючи під бульбами шар пухкого грунту. Все це сприяє створенню оптимального режиму для росту рослин.
При бажанні під час посадки картоплі ви можете під кожну бульбу робити окрему лунку і заповнювати її добривом, золою і перегноєм, і тільки після цього опускати туди картоплину. Після укладання бульб лунки засипають землею, розрівнюючи її граблями.
Раніше ми писали Земельний податок: які ділянки не підлягають оподаткуванню (Детальне роз`яснення)