У Дніпрі пройшла регіональна туристична конференція. До неї долучилися представники влади, бізнесу, громадськості Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей. Говорили про створення національного туристичного клубу та формування маршруту подорожей Україною. Про це сповістила заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб, повідомляє Дніпро Регіон.
«Активно розвиваємо туризм. У нас діє обласна програма, яку постійно доповнюємо. Залучаємо до обговорень і громадськість, – зазначила Ольга Горб. – Дніпропетровщина славиться на весь світ Петриківським розписом, криворізькими кар’єрами та петропавлівськими шахтами. А ще маємо багато цікавих місць, пов’язаних із історією козацтва».
На конференції говорили про створення національної туристичної організації. Такі структури працюють у Німеччині, Азербайджані, Туреччині і є прикладом успішного державно-приватного партнерства. Вони допомагають залучати в туристичні проєкти бюджетні кошти та бізнес-інвестиції, каже радниця голови Державного агентства розвитку туризму Дар’я Сонячна.
«Дніпро – одне з топових міст, яке вже сьогодні приваблює туриста. Але його великий потенціал ще до кінця не розкритий, – підкреслила голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів. – Наша мета – створити туристичний клуб на національному рівні. До нього залучити владу та бізнес-громаду. Спільними зусиллями побудувати маршрут Україною. До нього включимо і Дніпропетровщину».
Під час зустрічі презентували віртуальну мандрівку Україною. До діджиталпроєкту вже долучилися 15 областей.
«Наш проєкт дозволяє віртуально «побувати» у мальовничих місцях країни і навіть «політати» над туристичними локаціями. Дніпропетровщина оцифрувалася першою. В нашій мандрівці представлені її храми, страусові ферми, кар’єри, музеї», – розповів учасник, директор компанії-розробника проєкту Дмитро Малишев.
Один із осередків туризму Дніпропетровщини – Миколаївська громада Синельниківського району. Там і сучасний солар-парк із «сонячними деревами», і майстерня старовинного українського одягу, і два національні рекордсмени – найбільші металеві Герб та підкова. А ще – лиманові краєвиди, з птахами та тваринами, занесеними до Червоної книги.
«Розвиваємо і гастро- та велотуризм. Виграли конкурс «Неймовірне село України» та отримали грант на закупівлю обладнання для виготовлення цукатів. Наші смаколики відомі далеко за межами громади, – поділився учасник, директор петрівського будинку культури Денис Сімшаг. – Маємо і власне «місце сили».
Це аномальна точка у середині кургану. Там навіть мобільний зв’язок пропадає».
Регіональну туристичну конференцію організували Державне агентство розвитку туризму України та Дніпропетровська ОДА.
Раніше ми писали Нова Зеландія під Дніпром: родинні мандрівки та чудові фотосесії, як дібратись (Відео)