У Дніпрі працівники територіальних центрів щоденно допомагають людям похилого віку. Вони доставляють гарячі обіди, закуповують ліки і продукти, прибирають оселі. Протягом зміни один працівник навідується до чотирьох і більше підопічних. Робочий день соціального робітника починається о восьмій ранку. На планерці визначають підопічних, до яких треба навідатися. Потім пакування гарячих обідів та їх розвезення, повідомляє «Дніпро Регіон» з посиланням на ДМР.
На годиннику 9 ранку. Соціальна робітниця пані Ольга поспішає до своєї першої підопічної на сьогодні – пані Майї. Ольга принесла їй гарячий обід, прибрала оселю та допомогла у приготуванні їжі.
«Мені 86 років. Я дуже вдячна своїй соцробітниці Олі за допомогу. Що не попросиш – вона все зробить, завжди допоможе. Прибирає, готує, робить закупи продуктів, ліків, кросвордів, які я дуже люблю. Вона — мої руки, ноги та очі. Без неї мені було б дуже важко», — каже Майя Сімонова, підопічна Дніпровського міського територіального центру.
Інша підопічна Ольги – пані Ірина. Жінка каже, вдячна соцробітниці не лише за побутову допомогу, а й за спілкування: «Я живу одна. Іноді просто хочеться з кимось словом обмовитись, чимось поділитися. А про якісь практичні речі, як-то готування, прибирання, доставка всього необхідного, і говорити нема чого! Це колосальна підтримка. Дякую за це!».
Пані Ольга працює в міському територіальному центрі вже 10 років. Згадує, з першого дня зрозуміла – це робота для неї.
«Зараз у мене 12 підопічних. Кожного навідую двічі на тиждень, а когось і тричі, відповідно до індивідуального плану. Найбільше мені подобається спілкування, літні люди його прагнуть. Вони для мене як друга родина. Тому я не відчуваю складнощів. Я прихожу до них наче додому, спілкуюсь як вдома, займаюсь хатніми справами як вдома», — поділилась Ольга Демидова, соцробітниця Дніпровського міського територіального центру.
«Дніпровський міський терцентр — це найбільша установа у сфері соціального захисту у Дніпрі. Усього на обліку у нас майже 11 тисяч підопічних. Одинокі особи поважного віку та з інвалідністю можуть отримати допомогу як у відділах терцентру, так і вдома. Йдеться про догляд вдома, денний догляд, соціальну адаптацію, натуральну допомогу, консультування, представництво інтересів, екстрене (кризове) втручання, інформування, транспортні та інші соціальні послуги», — прокоментувала Юлія Міняйло, заступниця директора, начальниця відділу Дніпровського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Центральному районі.
Якщо ви бажаєте стати підопічним територіально центру, вам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або безпосередньо до самого територіального центру у вашому районі. При собі необхідно мати копію паспорта та ідентифікаційного коду (також їхні оригінали), документ, який засвідчує, що ви належите до пільгової категорії (довідка МСЕК, посвідчення особи з інвалідністю, пенсійне посвідчення, довідка ВПО тощо), медичний висновок. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном: (050) 324 26 03 або на сайті департаменту соціальної політики – https://socialpolitica.dniprorada.gov.ua