Баклажани — культура досить вибаглива. Їй потрібно обов’язково підібрати відповідний ґрунт, догляд та здійснювати регулярні підживлення. Чим підгодувати баклажани і як це правильно робити. Про це розповість Дніпро Регіон з посиланням на Вікна.
Підживлення баклажанів: для чого воно потрібне
Поживні речовини баклажанам потрібні для того, щоб розсада росла нормально та вчасно. Крім цього, важливо враховувати такі фактори:
- Якщо буде поживний дефіцит, то темпи зростання сповільняться, як і розвиток кореневої системи.
- Нестача всіх елементів перетворить сильні сіянці на вразливі до шкідників та різних хвороб.
Підживлення баклажанів влітку: що потрібно знати
Баклажани необхідно підгодовувати по корінь. На листя чи стебла все це не розприскують. Якщо так сталося, що ти капнув(-ла) підгодовування на ці частини баклажанів, потрібно неодмінно змити це все водою.
Не бери для підживлення свіжий гній. Перше підживлення необхідно здійснювати через два тижні після висадки в ґрунт. А найкраще — за три. Влітку необхідно проводити від трьох до шести підживлень.
Чим підгодувати розсаду баклажанів: азотні та калійні добрива
Відомо, що азот добре прискорює ріст чагарнику, завдяки чому плоди з’являються і дозрівають раніше. Найкраще придбати готове мінеральне добриво для баклажанів, яке складається з такої суміші:
- азот;
- калій;
- фосфор.
Ефективні народні засоби для підживлення баклажанів:
- Трава. Візьми бочку об’ємом 100 л та заповни її на 2/3 травою з городу. Залий у неї воду і залиш на сім днів. 1 л цього засобу виливай під одну рослину.
- Гній та трава. Бочку об’ємом 50 л на 2/3 наповни свіжоскошеною травою, додай відро свіжого коров’ячого гною і 0,2 кг попелу. Все це добре перемішай. За тиждень настій буде готовий. Перед поливом необхідно змішати 3 л трав’яної браги та відро води. Виливай по одному літру готового розчину під одну рослину.
- Картопля. Для приготування звари картопляні відходи, остуди та полий відваром молоді кущі баклажанів.
- Розчин на основі пташиного посліду. Для приготування візьми 1 кг посліду на 15 л води, залиш на бродіння протягом тижня і використовуй для поливу (стеж за тим, щоб засіб не потрапив на листя).