Кішки є загадковими і розумними тваринами, і їхня здатність спілкуватися з нами часом викликає подив і здивування. Однією з унікальних форм комунікації кішок є “бодання” – м’які, контрольовані удари головою об ноги, руки або інші частини тіла людини. Слідом за цим часто кішки починають тертися головою та тілом. Що насправді ховається за цими діями, і які секрети котячої мови варто розгадати?
Насправді кішки “бодаються” і трутьсяоб людину з різних причин, в основному це пов’язано з їх способом спілкування та вираження емоцій. «Дніпро Регіон» розповість про основні причини.
Процес залишення міток
Насамперед кішки мають спеціальні маркерні залози на лобі, щоках та інших частинах тіла. Ці залози виділяють феромони, що мають унікальний запах. Однак людський нюх не дозволяє відчути цей запах. Феромони служать засобом комунікації між кішками, а також унікальним способом передачі інформації про свою присутність, територію і навіть настрій. Коли кішка “бодить” головою людини, її залози контактують зі шкірою або одягом людини, передаючи феромони на них.
Думаю багато власників кішок помічали, що після приходу додому кішка часто зустрічає і починає “бодатися” головою про вашу ногу або ніжно треться про вашу руку. “Бодання” можуть бути різної інтенсивності, іноді кішка робить це досить активно, а іноді лише трохи. Але в більшості випадків така поведінка говорить про те, що вона не тільки рада вашому поверненню додому, кішка таким чином залишає свої феромони на вас, щоб інші кішки знали, що ви “зайняті”, оскільки є її власністю. Причому треться і “бодається” кішка не тільки про господаря, а й про інших вихованців у будинку, будь то інша кішка, собака або інша тварина, а також різні предмети залишаючи всюди свої “мітки”.
Прояв прихильності та мистецтво привернення уваги
Окрім залишення “міток” на своїй людині та різних предметах, ця поведінка також може бути способом вітання, прояву прихильності і як своєрідне мистецтво привернення уваги. Звичайно, всі кішки різні і дії кожної з них можуть відрізнятися в залежності від характеру “мурлики”.
Тому, щоб зрозуміти, “повідомлення” кішки необхідно навчиться читати мову її тіла. Наприклад, щоб привітати і висловити радість від зустрічі, кішка, побачивши знайому людину, може почати видавати вітальні звуки, включаючи нявкання і муркотання. Хвіст, як правило, у цій ситуації підняти вертикально. Кішка може злегка махати хвостом з боку на бік або злегка вібрувати ним. Наблизившись до людини кішка почне вітально “бадатися” і губитися, наприклад, об ноги. Таким чином, кішка показує свою радість від зустрічі і вітає людину. Подібна поведінка, як при вітанні людей, кішки виявляють і до інших кішок, якщо добре знають їх і раді їх бачити.
Крім того, кішки часто використовують “бодання”, щоб привернути увагу оточуючих. Наприклад, якщо кішка хоче отримати ласку та увагу, коли людина сидить за комп’ютером або працює за столом. Вона підходить до нього і починає “бодати” його руку чи ногу. Іноді прикриваючи очі й муркотучи, показуючи всім своїм виглядом, що вона почувається досить комфортно та впевнено у цій ситуації. Тому якщо ваша кішка підходить до вас і просить трохи уваги та ласки, у момент коли ви “зайняті”. Відверніться на пару хвилин і погладьте свою “мурлика”, показавши свою турботу. Кішки дуже цінують ласку та увагу своїх господарів і навіть невеликий прояв турботи та просте погладжування може принести кішці радість.
Прояв турботи, підтримки та кохання
Кішки дивовижні та дуже спостережливі тварини, вони можуть не лише помічати зміни в емоційному стані своїх господарів, але й виявляти особливу чутливість до їхнього емоційного стану. Наприклад, коли господареві сумно чи сумно, кішка може підійти до нього, нявкнути на знак вітання і почати “бодаться” і тертися за нього. При цьому видавати заспокійливі звуки, наприклад, муркотіти створюючи розслаблюючу атмосферу навколо. Таким чином кішка може висловлювати свою підтримку та турботу. Дивно, але це справді працює. Після такої підтримки з боку “мурликів” дійсно почуваєшся набагато краще.
Знайомство з людиною
Якщо з домашніми “мурликами” все більш-менш зрозуміло, чому вони “бідаються” і труться, то як бути з зовсім незнайомими кішками, які іноді раптово підходять і починають тертися і “бодати” головою людини. Насправді все дуже просто, незнайомі або малознайомі кішки можуть використовувати “бодання” з метою знайомства. Так вони перевіряють, як людина відреагує на цю ініціативу, і чи можна надалі їй довіряти.
Висновок
Кішки використовують “бодання” для передачі різних повідомлень. Одне з них – вираз прихильності та бажання отримати ласку та увагу. Коли кішка “бодить” і треться про вас, вона може просити, щоб ви її погладили або пограли з нею. “Бодання” можуть бути також пов’язані з тим, що ваша “мурлика” залишає на вас свої мітки. Адже кішки мають спеціальні залози, що виділяють феромони. Вони служать засобом комунікації між кішками, а також унікальним способом передачі інформації про свою присутність, територію і навіть настрій. Кішки також можуть використовувати “бодання”, щоб підтримати сумного господаря. Адже вони вміють виявляти особливу чутливість до емоційного стану своїх господарів та намагатися втішити їх у скрутну хвилину. Також кішки можуть використовувати “бодання”, щоб познайомитися і подивитися реакцію у відповідь людини, щоб зрозуміти можна їй довіряти чи ні. У будь-якому випадку коли ваша “мурлика” “бадить” вас відповідайте їй у відповідь легким погладжуванням і увагою. Це покаже кішці вашу любов, турботу та увагу до неї.