Початок осені в Щасливцевому на Арабатській Стрілці ознаменувався справжньою навалою медуз. Море перетворилося на желе через кількість викинутих на берег коренеротів. Щоправда, погрози для оксамитового сезону вони не несуть жодної, оскільки відпочиваючих тут не було навіть влітку, не кажучи вже про осінь, повідомляє «Дніпро Регіон» з посиланням на Rest.UA.
Щасливцеве – це популярне курортне селище, розташоване в північній частині коси Арабатська Стрілка в Генічеському районі Херсонської області, відоме широкими піщаними пляжами, теплим морем і цілющим степовим повітрям. На околицях курорту розташоване одне з трьох термальних джерел на Арабатці, куди на оздоровлення приїжджали люди з усієї України і влітку, і взимку. Поруч із ним знаходиться Солоне озеро, яке за своїми властивостями нагадує Мертве море.
Останні кілька років курорт Щасливцеве перебував на піку популярності. Тут було збудовано безліч комфортабельних гостьових будинків та баз відпочинку, розвивалася туристична інфраструктура. Коли минулого року через підвищення солоності Азовського моря туристам стали докучати медузи, власники готелів почали масово будувати басейни, і медузна проблема потроху вирішувалася.
На сезон-2022 місцеві жителі покладали великі надії. Але в Україну увірвалися окупанти. Щасливцеве, як і майже вся Херсонська область, було захоплено у перші ж дні війни. Рашисти однією своєю присутністю зробили те, що не змогли медузи за багато років – повністю очистили пляжі від відпочиваючих.
Що цікаво, «желейкам» без людей на курортах стало нецікаво. Як зазначають місцеві жителі, цього року медуз було в рази менше, ніж торік. І ось у оксамитовий сезон вони вирішили про себе нагадати:
«Протягом поточного року спостерігається стійка негативна динаміка популяції корнероту практично на всіх курортах Азовського моря, з яких поки що є можливість отримувати інформацію від місцевих жителів. Тобто медуз у 2022 році набагато менше, ніж торік. При цьому на початку вересня їхня кількість біля берега різко збільшилася. Але не варто забувати, що рік тому пік викиду желетілих до прибережної зони якраз припадав на першу декаду вересня. Тобто, за сукупністю показників можна дійти висновку, що з року в рік кількість медуз у прибережній зоні українських курортів Азовського моря стійко знизилася. І цей факт у разі деокупації Приазов’я та Херсонщини є позитивною новиною для наступного сензону-2023, на який ми не залишаємо надій», – коментує зміну кількості медуз на курортах Азовського моря представник служби бронювання «Море24» Олександр Мостовий.
Жаль тільки, що немає такої чарівної палички, щоб додати медузам руки та ноги, озброїти до зубів і створити окремий ряд військ у ЗСУ – «Бойові медузи». Чудовий би вийшов контрнаступ!