Щорічно 1 грудня людство відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом, повідомляє Дніпро Регіон.
1 грудня ВООЗ, засоби масової інформації, соцмережі та громадські організації акцентують увагу на підвищенні обізнаності про ВІЛ / СНІД та демонструють міжнародну солідарность в умовах пандемії. Важливе значення має не тільки лікування хворих на ВІЛ/СНІД, а саме профілактика. 1 грудня став одним із найбільш широко визнаних міжнародних днів здоров’я та ключовою можливістю підвищити рівень обізнаності, вшанувати пам’ять померлих та відзначити такі перемоги, як збільшення доступу до лікувально-профілактичних служб.
«Всесвітній день боротьби зі СНІДом 2020 р
Глобальна солідарність, стійкі послуги.
Світ досяг значного прогресу з кінця 90-х років, проте ВІЛ залишається головною глобальною проблемою охорони здоров’я. І, як і багато інших основних проблем охорони здоров’я, він стикається з додатковими проблемами під час пандемії COVID-19.
Послуги з профілактики, тестування, лікування та догляду за ВІЛ порушуються, особливо в країнах з неміцними системами охорони здоров’я. Поломка основних ВІЛ-послуг через COVID-19 загрожує життю. Будь-яке уповільнення надання цих послуг призведе до того, що багато вразливих верств населення матимуть більший ризик зараження ВІЛ та смертю від СНІДу. Тим не менше, у всьому світі медичні працівники та представники громад роблять все можливе, щоб послуги продовжували працювати, застосовуючи інноваційні способи подолання зривів у послугах, спричинених COVID-19.
1 грудня ВООЗ приєднується до партнерів, віддаючи данину поваги всім, хто працює над наданням послуг з ВІЛ, та закликаючи світових лідерів та громадян об’єднатись за “глобальну солідарність” для підтримки основних послуг з ВІЛ під час COVID 19 та пізніше. Це заклик зосередитись на вразливих групах, які вже знаходяться в групі ризику, і розширити охоплення дітей та підлітків . А у 2020 році, у Міжнародний рік медсестри та акушерки, це заклик до більшого захисту та підтримки цих медичних працівників, які вже давно стоять на передовій з надання послуг з ВІЛ. Ми всі можемо зробити свій внесок у боротьбу зі СНІДом та зробити світ здоровішим», йдеться на сайті ВООЗ.
Статистика ВООЗ за 2019 рік:
- 38 000 000 – розрахункова кількість людей, що живуть з ВІЛ
- 1,700,000 осіб заразилися ВІЛ
- 690 000 людей померли від причин, пов’язаних з ВІЛ
- 68% дорослих, що живуть з ВІЛ, отримували антиретровірусну терапію (АРТ)
Раніше ми писали, що Першу на Дніпропетровщині Школу Супергероїв відкрили у Дніпрі (фото)
Також ми розповідали, що Понад 12 мільйонів е-рецептів виписали в Україні в 2020 році