22 лютого православні християни відзначатимуть вселенську батьківську поминальну суботу, або ж М’ясопусну. Цей день є особливим для вшанування пам’яті всіх, хто відійшов у вічність, адже Церква закликає молитися за душі померлих, особливо за прабатьків та усіх, хто спочив у вірі та надії на воскресіння. Що потрібно взяти з собою у храм та як провести цей день читайте в матеріалі Дніпро Регіон.
М’ясопусною ця субота називається тому, що після неї настає М’ясопусна неділя – останній день перед Великим постом, коли дозволено вживати м’ясні страви.
Цей день є важливим для кожного християнина, адже молитва за померлих – це не просто вшанування пам’яті, а й вияв віри у воскресіння. Як Христос воскрес із мертвих, так і всі померлі воскреснуть силою Божою.
У цей день віряни збираються в храмах на богослужіння, де підносять молитви за спочилих. Православна Церква України підносить за спочилих свої молитви не приватно, а соборно, як Єдина Христова Церква, долаючи час і простір. Тому ця субота і зветься вселенською: вона у молитві за упокоєння душ спочилих єднає нас, живих, з нашими померлими, щодо яких ми виявляємо у такий спосіб нашу християнську любов.
Окрім молитви, у цей день прийнято відвідувати могили померлих родичів та близьких, а також приносити до храму поминальні дари – хліб, фрукти, солодощі та інші продукти, які потім роздають нужденним.
Цьогоріч Вселенська батьківська субота набуває особливого значення через війну, яку переживає Україна. У цей день ми особливо повинні молимося за наших захисників, які віддали своє життя за свободу та незалежність нашої держави.
Раніше ми писали про поминальні суботи-2025 (дати)
Також розповідали про Масницю та що потрібно готувати на це свято