У 2024 році Дмитрівська поминальна субота припадає на 19 жовтня. Дата Дмитрівської суботи може змінюватись щороку через особливості церковного календаря. Кого поминають в цей день, що можна взяти з собою до церкви, як поминають спочилих та яку молитву читають за покійних в Дмитрівську поминальну суботу розповість Дніпро Регіон.
Кого поминають в Дмитрівську поминальну суботу
В цей день православні християни вшановують пам’ять покійних рідних та близьких. Це остання батьківська субота в цьому році, коли ми згадуємо тих, хто пішов із життя, і молимося за їхній спокій. Вона присвячена святому великому мученику Дмитрію Солунському, який вважається покровителем воїнів.
Єдине кого не поминають у Дмитрівську поминальну суботу – самогубців.
Поминальна субота розпочинається з особливої заупокійної служби – парастасу (від грец. παράστᾰσις – «стояння поруч, клопотання»), яка звершуватиметься в п’ятницю ввечері, адже, як відомо, біблійний та богослужбовий день бере початок з вечора. Вранці, в суботу, відбудеться Божественна літургія, після якої буде звершена панахида.
Для церковного поминання на парастас, а також окремо на літургію, парафіяни подають записки з іменами спочилих рідних та близьких, які зачитуються священнослужителями під час заупокійного богослужіння. Прийнято також приносити поживу для потреб парафії та нужденних, чинити діла милосердя.
Що можна взяти з собою до церкви
Багато вірян приносять до храму продукти харчування для потреб парафії та нужденних:
- Хліб – символ життя і воскресіння.
- Олія – символ благословення.
- Фрукти – символ здоров’я і достатку.
- Крупи, борошно – для приготування обідів.
- Кагор – вино для причастя.
Як поминати спочилих у Дмитрівську поминальну суботу
- У Димитрівську батьківську суботу традиційно відвідують могили покійних рідних. Після відвідування церкви, можна влаштувати поминальну трапезу вдома, але без гучних розваг і святкувань. Традиційно на столі має бути кутя – особлива страва, яка готується на поминання покійних.
- Якщо немає можливості в ці дні відвідати храм або кладовище, можна помолитися за упокій спочилих у домашній молитві. Взагалі Церква заповідає нам не тільки в особливі дні поминання, але кожен день молитися про покійних батьків, родичів та близьких нам людей.
Молитва за покійних
Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх (імена), прости їм усі гріхи їх, вільні і невільні, даруй їм Царство Твоє Небесне і сотвори їм вічную пам’ять. Амінь