Рік тому Православна церква України і Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар. Тепер більшість церковних дат змістилися на 13 днів раніше.
Які церковні свята відзначають віряни у вересні за новим календарем. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на сторінку ПЦУ у Facebook.
Основні церковні свята у вересні
- 1 вересня – початок індикту – новий церковний рік, Собор Вінницьких святих;
- 2 вересня – Преподобних Антонія і Феодосія Печерських;
- 5 вересня – Пророка Захарії і праведної Єлисавети, батьків Івана Предтечі;
- 8 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці;
- 14 вересня – Воздвиження Хреста Господнього;
- 17 вересня – мучениць Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії;
- 23 вересня – Зачаття святого Івана Хрестителя;
- 26 вересня – апостола і євангеліста Івана Богослова;
- 28 вересня – Собор преподобних отців Києво-Печерських, що в Ближніх печерах спочивають.
Що треба знати про “дванадесяті” свята у вересні
У церквах візантійського обряду крім найбільшого свята Великодня встановлені ще 12 найважливіших дат упродовж року. Ці дванадцять великих свят називають “дванадесятими”. Вісім із них присвячені Ісусу Христу, а чотири – Богородиці.
У вересні за новоюліанським календарем відзначатимуть два дванадесяті свята – Різдво Пресвятої Богородиці та Воздвиження Хреста Господнього.
Різдво Пресвятої Богородиці – це свято на честь народження Діви Марії, яка стала матір’ю Ісуса Христа. У народі це свято ще називають “друга Пречиста”. Перша Пречиста – свято Успіння Пресвятої Богородиці (15 серпня), а третя Пречиста – Покров Пресвятої Богородиці (1 жовтня).
Воздвиження Хреста Господнього – свято в пам’ять про знайдення хреста, на якому розіп’яли Ісуса Христа. В основі встановлення свята – дві події: віднайдення у 4 столітті хреста, на якому розіп’яли Ісуса і повернення цього хреста у 7 столітті з Персії до Єрусалиму.