Статус «обмежено придатний до військової служби» скасовано. Відтепер всі, хто мав такий статус, зобов’язані пройти заново ВЛК, що визнає їх або зовсім непридатними, або придатними до військової служби, але з певними обмеженнями. Де будуть служити такі чоловіки у разі мобілізації. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на Дніпро оперативний.
Види військової служби для чоловіків з обмеженнями за станом здоров’я
Чоловіки, яких ВЛК визнала обмежено придатними у воєнний час, можуть бути мобілізованими, але переважно несуть службу в тилу і не можуть бути відправлені на передову чи нульові позиції.
Це означає, що людина може проходити військову службу, але з певними обмеженнями. Чоловіки призовного віку від 25 до 60 років, у яких є захворювання або фізичні вади, які не дозволяють проходити певні види військової служби або виконувати певні завдання в армії, все одно будуть мобілізовані для виконання завдань, які їм по силам.
Згідно з новим законодавством всі, хто мав статус «обмежено придатний» та були визнані придатними до служби з обмеженнями за станом здоров’я, у разі мобілізації проходитимуть військову службу:
- у військових частинах забезпечення,
- у медичних підрозділах,
- у підрозділах логістики,
- у підрозділах зв’язку,
- у підрозділах оперативного забезпечення,
- у підрозділах охорони
- у ТЦК та СП,
- у вищих військових навчальних закладах,
- у навчальних центрах, закладах, установах.
Водночас вони не можуть проходити службу:
- у високомобільних десантних військах,
- ССО,
- підрозділах спецпризначення,
- у плавскладі,
- у морській піхоті,
- у спецспорудах.
Що робити, якщо у вас є обмеження за станом здоров’я?
Якщо у вас є обмеження за станом здоров’я і ви мали статус «обмежено придатний», у вас є час до 4 лютого 2025 року, щоб повторно пройти військово-лікарську комісію і отримати новий статус військовозобов’язаного.
Направлення на ВЛК вам дадуть у Територіальному центрі комплектації та соціальної підтримку, куди треба з’явитися для оновлення облікових даних.
Медичний огляд триватиме щонайдовше 14 днів, а його результати вам мають видати на руки під особистий підпис.
Якщо ви не погоджуєтеся із висновком військово-лікарської комісії, то її рішення можна оскаржити у комісії вищого рівня або суді.
Строк дії висновку ВЛК у воєнний час 1 рік, у мирний – 5 років.