Підтримка, взаємодопомога й співпраця – про це масштабний проєкт ТитаниUA, який згуртовує та надихає.
На Дніпропетровщині презентували масштабний проєкт для ветеранів ТитаниUA. Його ініціатором став начальник ОВА Сергій Лисак. Амбасадорами ж будуть ті, хто пройшов пекло війни та кого не зламали наслідки важких поранень. Вони працюватимуть із побратимами і їхніми родинами, дітьми. Задача – надихнути героїв не здаватися та рухатися вперед. А ще – прищепити суспільству шанобливе ставлення до демобілізованих. Виховати суспільство, гідне героїв.
«Рівний – рівному. За таким принципом створювали новий проєкт. Він для ветеранів цієї війни, про них і за їхньої участі. Навколо ТитаниUA об’єднаємо воїнів. Тих, які пройшли бойове пекло. Важкі поранення. Ампутації. Та, долаючи виснажливий біль, не здалися. Вони стануть амбасадорами змін у житті демобілізованих. Їхніми провідниками на шляху відновлення. Поділяться власним досвідом. Підтримають. Бо краще не зрозуміє ніхто», – сказав Сергій Лисак.
Нещодавно відбувся другий захід в межах проєкту ТитаниUA, який об’єднує ветеранів, які проходять реабілітацію після поранень, активних військових, представників влади, реабілітологів та спортсменів.
Учасники заходу мали змогу дізнатися про можливості адаптації оборонців до мирного життя, працевлаштування та можливості розвитку власної справи.
Особливий акцент було зроблено на презентації путівника ветерана «Піксель». У збірнику доступна онлайн-версія, яка систематично оновлюється та містить відповіді на актуальні питання воїнів. Там можна знайти інформацію про локації для психологічного та фізичного відновлення, протезування, освітні програми, гранти та багато іншого.
«Моя тема – спорт. Це один з найкращих і найдієвіших інструментів в ресоціалізації ветерана до цивільного життя. Це той шлях, який разом із психологічною підтримкою має спробувати кожен оборонець, – сказав президент Федерації стронгмену України Сергій Конюшок. – Спеціально забираю із собою примірник путівника «Піксель». Презентую його у столиці, як приклад роботи Дніпропетровщини. Думаю, цей досвід треба імплементувати в інших регіонах».
Спікери познайомили учасників заходу з реабілітаційним центром, який працює в районі та безоплатно відновлює ветеранів. Також було безліч інформації про можливості працевлаштування та відкриття власної справи. В ході панельної дискусії оборонці мали змогу поставити запитання та отримати відповіді.
До заходу долучилась Діна Лисакова, керівниця Центру із взаємодії з військовими та ветеранами. В МХП розуміють, що колегам добровольцям та мобілізованим потрібна комплексна підтримка. Лише зберігати за ними робоче місце недостатньо. Це системний підхід, який містить збереження зарплат, допомогу військовим частинам, медичний супровід пораненого і турботу про родину. Понад 1 млрд 82 млн грн заробітної плати отримали військові від МХП з початку повномасштабного вторгнення та більш як 42,6 млн грн компанія надала на лікування, реабілітацію та матеріальну підтримку пораненим та сім’ям загиблих працівників.
«У межах програми комплексної підтримки «МХП Поруч» створюємо можливості для медичного, фізичного, психологічного та соціального відновлення наших захисників. І саме тренування з адаптивного спорту — ефективні в цьому. Для нас важливо, щоб кожен ветеран міг знайти себе, зокрема і в спорті», – каже Діна Лисакова, керівниця Центру із взаємодії з військовими та ветеранами.
Після лікування та першої фази відновлення особливо актуальною стає оздоровчо-рухова активність. Цей період є важливим для соціалізації та адаптації ветерана до життя в громаді.
Ефективна реінтеграція ветеранів можлива лише за умови об’єднаних дій бізнесу, громад та держави. МХП вже має такий досвід й готова ділитися ним з іншими. Програма підтримки ветеранів та їхніх родин має стати частиною кожної української компанії, незалежно від сфери діяльності та розміру бізнесу. Тільки за таких умов країна зможе подолати один із найбільших викликів сучасної історії України.