Народне свято 22 травня відоме під назвами Василисків день, Солов’їний день, Миколай Весняний, Микола Чудотворець, День Миколи літнього. Православна церква України 22 травня за новим стилем вшановує пам’ять мученика Василіска і сербського князя Іоанна Володимира.
За старим стилем цього дня згадували святителя Миколая Чудотворця, а свято сьогодні називали Миколай Весняний. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на Уніан.
Наші пращури у весняний День святого Миколая виганяли птицю і домашню худобу на випас. Вірили, що молода трава в це весняне свято стає особливо корисною для травлення тварин. До рослин у це свято ставилися особливо шанобливо – не топтали їх і не косили.
Деякі селяни саме в народне свято 22 травня розпочинали посів пшениці, вівса, жита та конопель. До цієї дати землю не чіпали і не засівали, боячись, що врожай загине.
Дуже щасливою прикметою у свято 22 травня вважається побачити або почути солов’я. А мешканці будинку, біля якого оселилася солов’їна сім’я, можуть очікувати на велике щастя.
За давніми звичаями до цього дня в природних водоймах не купалися. І тільки з настанням 22 травня мили ноги та прали одяг у річках і ставках.
22 травня – знак Зодіаку
Народжена сьогодні людина за знаком Зодіаку – Близнюки. Іменинники цього дня за характером амбітні, ділові, наполегливі та серйозні. Дуже відповідально ставляться до своїх цілей. Великі сперечальники – можуть сперечатися годинами і до останнього не поступаються. Народжені 22 травня люди впевнені в собі та мають сильні лідерські якості.
Що не можна робити 22 травня
Не дуже вдалий день для садово-городніх робіт – посаджені рослини погано зійдуть.
Не потрібно сьогодні цілий день сидіти вдома. Вийдіть на вулицю хоча б ненадовго, щоб уникнути поганого самопочуття.
Не можна стригти волосся і бороду чоловікам.
У день Миколи Літнього не можна сумувати, заздрити і мстити іншим людям, зловживати алкоголем і переїдати. Також не варто сьогодні займатися рукоділлям і брати в руки гострі предмети – підвищується ризик порізів і уколів.
Прикмети погоди 22 травня
Існують такі прикмети про погоду цього дня:
- Якщо на Миколая ранок холодний, то ще протягом 12 днів будуть ранкові заморозки.
- Квіти кульбаб удень закриті – до швидкого дощу.
- Горобина вже зацвіла – до раннього літа.
- Якщо грім прогримів удень, то залишок травня буде непогожим, а якщо вночі, то погода покращиться.
- У лісі вже з’явилися перші гриби – буде осінь грибною.
- Спів солов’я вночі віщує ясну і теплу погоду.
- Ранковий туман і велика роса – провісники великого врожаю цього року.
Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.