22 червня Церква присвятила пам’яті мучениць Фекли, Марфи і Марії. В народі відзначають день Кирила Сонцеворота. Про церковне свято, прикмети та що не можна робити 22 червня розповість «Дніпро Регіон».
Яке церковне свято 22 червня – ким були святі мучениці Фекла, Марфа і Марія
Ці святі діви жили у перському селищі Кашаз у часи переслідувань Шапура II (бл. 347). Вони присвятили себе Богові, і жили під духовним керівництвом священика на ім’я Павло. Все майно діви передали своєму духівнику, тому він став володарем великих багатств та великих земель. Звинувачений у сповіданні християнства перед верховним жерцем Нарсе-Тамшапуром, Павла заарештували. Солдати конфіскували все знайдене в нього майно. Були також схоплені його учениці.
У кайданах їх привели до села Хазза, поряд з Арбелою. Першим перед Тамшапуром став Павло. Жрець пообіцяв повернути все його майно, якщо він вклониться сонцю і вип’є ідоложертву кров. Священик спокусився і зробив усе, що йому наказали. Тоді Тамшапур, який бажав привласнити собі його багатство, придумав щось інше. Він сказав, що виконає обіцянку, тільки якщо Павло вмовить дів поклонитися сонцю і одружитися.
Коли Павло розповів про своє віровідступництво ученицям і запропонував наслідувати його приклад, вони зневажили його і його пропозицію, назвавши свого колишнього вчителя новим Юдою. Діви були передані мучителям, і кожна з них одержала по сто ударів батогом. Незважаючи на це, вони з ще більшою ревністю сповідали віру в Христа. Тамшапур засудив їх на смерть і, повторюючи Павлу свої обіцянки, наказав йому вбити учениць власноруч, сподіваючись, що той відмовиться і це буде приводом забрати собі його багатства.
Однак сріблолюбство вже зробило серце священика закам’янілим і бездушним. Він узяв меч і вбив святих дів, що встигли сказати йому такі слова: «Нещасний пастир, що став згубним вовком через любов до грошей! Чи це мирна жертва, яку ми отримали з твоїх рук? Чи це Животворча Кров, яку ти нам давав? Але твій меч приносить нам вічне життя та славу. Ми йдемо до Христа, нашого багатства і скарбу, а ти не отримаєш майна, якого шукаєш, і скоро тебе, як божевільного багатія з Євангелія, спіткає суд Божий». Дійсно, того ж вечора Тамшапур наказав задушити Павла у в’язниці та заволодів його багатствами.
Яке церковне свято 22 червня – свято у народному календарі
У народному календарі відзначали свято Кирило Сонцеворот.
Кирило Сонцеворот – свято, в яке можна здійснити всі свої мрії. Сьогодні ще триває День літнього сонцестояння, тому ви можете сміливо загадувати бажання і отримувати енергію сонця. Навіть слов’яни здавна проводили обряди, “задобрюючи” Сонце заради гарного врожаю. Православні віруючі в цей день можуть сходити до церкви і поставити свічку за благополуччя і здоров’я своїх близьких.
На Кирила починали збирати першу суницю. На ній готували відвари, а дівчата активно використовували ягоду для процедур краси.
Яке церковне свято 22 червня – прикмети
- якщо багато ягід на Кирила, то майбутня зима буде суворою;
- якщо гарна погода, то будуть дощі в найближчому майбутньому.
Яке церковне свято 22 червня – що не можна робити
- Не можна 22 червня вживати жирне м’ясо. Краще віддавати перевагу овочам і крупам. Вважалося, що це додасть здоров’я.
- Не можна 22 червня піднімати гроші з землі. Вірили, то це обіцяє вам безгрошів’я в майбутньому. Розкидали гроші на землі ті, хто хотів позбутися від проблем.
- Не можна 22 червня лаятися, брехати, а також розпускати плітки. Вірили, що тим, хто порушить заборону, загрожують серйозні неприємності в житті.
- Не можна 22 червня скаржитися на своє життя. В іншому випадку і наявні проблеми не вирішаться, і нові з’являться.
- Не можна 22 червня надягати чорний одяг. Вірили, що можна потрапити в біду.