6 червня церква вшановує пам’ять преподобного Симеона. У народі цей день отримав назву Симеона Стовпника. Про те ким був преподобний святий Симеон, про традиції, прикмети, що не можна та можна робити 6 червня в день Симеона Стовпника розповість «Дніпро Регіон».
Ким був святий Симеон Стовпник
Преподобний Симеон Стовпник народився в 521 році в Антіохії Сирійській від благочестивих батьків Іоанна і Марфи.
Коли Симеону було 6 років, у місті Антіохії стався землетрус, під час якого загинув його батько. Симеон під час землетрусу був в церкві. Вийшовши з неї, він заблукав і сім днів провів у благочестивої жінки. Тоді його блаженній матері з’явився святий Іоанн Предтеча, і вказав, де знаходиться її син. Мати святого, знайшовши свою дитину, оселилася після землетрусу в передмісті Антіохії. Уже в дитинстві святому Симеону кілька разів являвся Господь Ісус Христос, які звістив йому про його майбутні подвиги і нагороду за них.
У шість років юнак Симеон пішов в пустелю, де перебував в усамітненні. В цей час його охороняв і годував світлоносний Ангел і, нарешті, привів в відокремлений монастир, настоятель якого ігумен Авва Іоан, трудився на стовпі. Намісник з любов’ю прийняв отрока до обителі.
Через деякий час святий Симеон звернувся з проханням до старця Іоанна дозволити йому теж подвизатись на стовпі. З благословення ігумена неподалік від його стовпа, братією монастиря був споруджений новий стовп. Звершивши постриг семирічного хлопчика в чернецтво, авва Іоан сам звів його на цей стовп. Юний подвижник, зміцнюваний Господом, швидко зростав духовно, перевершуючи в подвигах свого досвідченого наставника. За суворі подвиги святий Симеон отримав від Бога благодатний дар зцілень. Слава про подвиги юного ченця почала поширюватися за межі обителі, і до нього почали надходити з різних місць ченці і миряни, які хотіли почути його поради і отримати зцілення від хвороб.
На 11-му році життя юнак вирішив продовжити свій подвиг на більш високому стовпі, до вершини якого вели 40 ступенів. До місця подвигів преподобного прийшли єпископи Антіохійський і Селевкійскій, які висвятили святого подвижника в сан диякона, а потім дозволили йому зійти на новий стовп, на якому преподобний Симеон трудився протягом 8 років.
У 560 році за повелінням Господнім святий подвижник на 39-му році життя прийняв від єпископа Селевкійского Діонісія священний сан. У 75-ть років преподобному Симеону було сповіщено від Господа про швидку кончину. Він закликав братію монастиря, дав їм в прощальній бесіді благословення і мирно відійшов до Бога в 596 році.
Як за життя, так і після смерті преподобний здійснював чудеса, зцілюючи сліпих, кульгавих і прокажених, багатьох спасав від звірів, виганяв бісів і воскрешав мертвих.
Традиції 6 червня
У народі вважалося, що з цього дня починається справжнє літо. З 6 червня розквітає шипшина. Ця рослина шанувалося як символ молодості, любові і краси.
До шипшини приходили в будь-яких сильних почуттях, щоб заспокоїтися, пережити горе. Варто було людині розповісти кущу про свою біду, як на душі ставало легше, а дуже скоро знаходилося і вирішення проблеми.
За народними традиціями, в ці дні починалися літні, або зелені Святки. Було прийнято прикрашати будинки рослинами, робити вінки.
Якщо дитина сильно неспокійний, то варто посадити малюка під будь-яким квітучим кущем і розповісти казку. Вірили, що такий ритуал допоможе заспокоїти дітей і зміцнити сон.
Що можна робити 6 червня
- 6 червня прийнято було повертати борги. Вірили, що з’явиться ще фінансова стабільність, а також можливість несподівано заробити пристойні гроші.
- Жінкам і дівчатам в воду для вмивання необхідно додати пелюстки шипшини, що володіє особливою цілющою силою, тоді шкіра стане чистою, світлою і бархатистою.
Що не можна робити 6 червня
- Не можна 6 червня зривати з шипшини квіти. Вірили, що згідно з прикметами, кохану людину можна втратити.
- Не можна 6 червня продовжувати шлях, якщо через дорогу перебігла чорна собака. Вірили, що бути біді.
- Не можна 6 червня в будинку розставляти вази з квітами, інакше в міру їх засихання почнуть псуватися і сімейні відносини.
- Не можна 6 червня давати гроші в борг, навіть найближчим людям. Вірили, що вони ніколи не будуть повернуті.
- Не можна 6 червня злитися, гніватися, замишляти недобрі вчинки, мстити, розводити злі плітки і чутки. Можна заподіяти собі чимало проблем.
- Не можна 6 червня влаштовувати велике прання, особливо руками. Можна змити з себе удачу.
Прикмети на 6 червня
- Якщо калина, шипшина і суниця в цвіту, то до врожаю сироїжок.
- Якщо дощовий день, то до врожаю грибів.
- Якщо шипшина зацвіла, то заморозків більше не буде.