Навесні, коли приходить час поратися на городах, деякі мешканці приватного сектору замість того, щоб належним чином утилізувати залишки сухою рослинності, розпалюють багаття. Це суворо заборонено законом, а з 2022 року такі дії розцінюються як кримінальний злочин. Журналісти сайту «Дніпро Регіон» вирішили нагадати, які штрафи діють в Дніпропетровській області за спалювання сухої трави.
Що говорить закон
3 березня 2022 року було внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.
Так, у статті 113 Кримінального кодексу України «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали. Такі дії розцінюються як злочин, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.
Згідно зі статтею 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища тягнуть за собою накладення штрафу:
- на громадян – від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.);
- на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).