Багато скрупульозних господинь, купивши в магазині яйця, не можуть покласти їх в холодильник, не піддавши ретельному миття. А якщо їх принесли взагалі з ринку, придбавши у бабусь, то навіть сумнівів не виникає в тому, чи потрібно їх «купати». Але мало хто замислюється над тим, чи потрібно мити яйця перед зберіганням чи правильно залишити їх у тому вигляді, в якому вони були взяті у продавця.
Чому миють яйця?
Справа в тому, що найголовнішою причиною, через яку багато хто вирішує мити курячі яйця, є не тільки їхня любов до чистоти, а й боязнь заразитися серйозною інфекцією під назвою – сальмонельоз. Вона походить від курей, а чи не від знесених ними яєць. Через поганий вміст птахів та їх неякісного годування ця інфекція може поширюватися досить швидко. І найголовніше те, що хвороботворні бактерії знаходяться не в середині, а лише на шкаралупі і особливо небезпечно, якщо вона вимазана курячим послідом.
В Америці цю проблему вирішили: перед тим, як пустити у продаж, продукт спочатку повинен пройти спеціальну обробку знезараження. Але, на жаль, це не дуже позитивно впливає на продукт, позбавляючи його необхідного захисного шару, який оберігає нутрощі від інфекцій. Отже, виходить палиця з двома кінцями.
Чи можна мити яйця?
Незважаючи на всю небезпеку та бажання зберігати продукти в холодильнику чистими, все-таки мити яйця не можна. Справа в тому, що при цьому з них змивається важливий захисний шар, який допомагає їм зберігатися якнайбільший термін. І різниця досить велика: якщо не вимиті яйця можна тримати в холодильнику місяць і навіть більше, то якщо їх вимити термін скорочується буквально до 4-5 днів.
Але не можна сказати, що продукт, який дарують людям кури-несучки, має бути весь час у брудному стані. Перед самим вживанням, його не просто можна, а навіть потрібно помити, щоб уникнути зараження сальмонельозом.
Щоб захистити себе від різних інфекцій, необхідно дотримуватися важливих нюансів при купівлі та зберіганні яєць:
— Купуйте продукт без видимих дефектів, особливо це стосується тріщин на шкаралупі. Інакше інфекція проникне всередину і ризик захворювання буде дуже високий.
— Під час готування всю шкаралупу слід викинути, а предмети, задіяні під час цього, обов’язково вимити з милом у гарячій воді та витерти оцтом.
— Тримайте лише в окремих ємностях, без зіткнення з іншими продуктами.
— Не купуйте ті яйця, які привезли з великих птахофабрик.
З’ясувалося, що іноді потрібно, виявляється, боротися з бажанням зберігати все в чистоті. Але при цьому слід дотримуватися елементарних правил при покупці та зберіганні яєць, адже від цього залежить не тільки ваше здоров’я, але й здоров’я всієї вашої родини.