На платформі місцевих електронних петицій батьки Кам′янского просять підписати петицію з вимогою заборонити очне навчання у навчальних закладах міста до закінчення воєнного стану і військових дій, повідомляє «Дніпро Регіон».
Зі слів заступника міністра освіти та науки початок нового навчального року (освітній процес) з 1 вересня 2022 року в Україні буде відновлено в режимі оффлайн, і всі діти, студенти учні мають піти до шкіл, університетів, коледжів, закладів профтехосвіти.
Батьки дітей занепокоєнні та проти очного навчання, наводячі десять аргументів:
1. 7 громад Дніпропетровщини офіційно визнані територіями, де проводяться бойові дії (на 01.06.22). І це лише офіційно.
2. Російські загарбники знищили 20% шкіл і дитсадків по всій Україні.
3. Не всі навчальні заклади мають бомбосховища і шляхи евакуації. Деякі заклади освіти мають вузькі коридори та сходові прольоти. А бомбосховища – це підвали, які приведені до ладу, але вони не врятують життя при влучанні бойових снарядів.
4. Вік учнів молодшої школи вимагає ще більшої уваги викладачів та вихователів під час екстренних подій.
5. Багато шкіл мають інклюзивні класи, де є діти, які потребують більшої уваги і їх складніше евакуювати, тим паче під час екстрених ситуацій.
6. Емоційна напруга, стрес будуть зростати через неможливість сконцентруватись на навчанні, коли тільки що закінчилась повітряна тривога.
7. Тривалість повітряних тривог різна. Наприклад, у місті Київ, 06.06.2022 року повітряна тривога почалась в 10:21, а закінчилась о 13:09. (інформація є в офіційному додатку “Київ Цифровий”). 2 години 48 хвилин учні проведуть у сховищі. Як при цьому триватиме навчальний процес і чи можливо проводити уроки в сховищі для всіх 500 учнів одночасно.
8. Не завжди вчасно спрацьовує сирена, коли, наприклад, низько летять ракети. Це зовсім унеможливлює порятунок або евакуацію дітей у сховище.
9. Частина родин евакуйовалася до Західної України чи закордон. Діти разом зі своїм класом (що є також важливим для дитини) проводили уроки дистанційно і хочуть продовжити навчання саме зі своїи класом. Все що треба при онлайн навчанні – телефон/ноутбук/комп’ютер зі зв’язком. Нотатки і завдання можна робити на цьому ж пристрої.
10. Діти, які йдуть до школи (відстань менше 2 км) і починається тривога, що повинні зробити, якщо пройшли вони половину шляху? Бігти до дому, до школи? А по закінченню тривоги, що робити? Як швидко можна знову повернутися на шлях до школи?
Діти травмовані емоційно ситуацією в країні, навіщо зараз дитині бігти до або зі школи, під повітряну тривогу?, – йдеться у петиції.
Ольга Горб, заступниця голова Дніпро ОВА, доповідала, що на Дніпропетровщині разом із працівниками ДСНС йде підготовка шкіл до очного навчання. Школи перевіряють на укриття, евакуаційни шляхи, систему оповіщення. Також, у школах повинні бути запаси води, медикаментів, необхідні матеріали та обладнання.
Петицію оприлюднено 21 липня. Наразі петицію зібрала вже 77 голосів з 250 потрібних. До кінця збору залишилось 89 днів.