Сьогодні, 12 липня, селище Петриківка, що на Дніпропетровщині, святкує ювілей – своє 250-річчя, повідомляє «Дніпро Регіон».
Голова Петриківської громади Наталія Коваленко, привітала місцевих мешканців зі святом Петра і Павла, а також з ювілеєм селища Петриківка, яке 12 липня святкує 250-річчя.
Із-за нападу росії на Україну, в Петриківці не заплановано та не буде проводитись ніяких масових та гучних гулянь.
Та все ж, сьогодні я хочу привітати усіх жителів моєї рідної мальовничої, квітучої, Петриківки з Днем нашого селища.
Ми, петриківці, знаємо, за що ми боремось і кого захищаємо.
Наші родини мають бути щасливими, а діти – зростати під мирним небом.
Ми продовжуємо і далі працювати над розбудовою рідного краю, незважаючи на складні обставини нині.
Краще – попереду! Я безмежно вірю у нашу державу, наше селище та наших мешканців! Адже головний скарб кожної громади – її жителі, які працюють на благо, дбають про її розвиток та роблять її затишною! Лише разом ми зможемо зробити Петриківку найкращою та найкомфортнішою! Бажаю вам щасливої долі та процвітання! Віри, Надії та Любові!
Тримаймося разом – усією нашою багатотисячною родиною! Нас не зламати – петриківському роду нема переводу!
Переможемо! Зі святом!, – написала в привітанні Наталія Коваленко.
Довідка. Історія Петриківки давня, багата подіями та іменами видатних людей. Виникнення селища пов’язане з історією Нової Січі — колись тут знаходилась Протовчанська паланка, козацькі зимівки, хутори. Легенди пов’язують виникнення Петриківки й назву з іменем останнього гетьмана Січі Петра Калнишевського.
Перші достовірні відомості про селище зустрічаються в документах 1772 року. Вже в ці часи Петриківка була важливим торговельним центром Протовчанської паланки, тричі на рік тут вирували ярмарки. 1842 року населення Петриківки вже налічувало 8082 чол. Дуже розвинені тут були кустарні промисли, в т.ч. килимарство, вироблення полотна і, звичайно ж, художній розпис.
Петриківський розпис – українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка. Побутові речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття. Нині знаменита техніка малювання перетворилася на бренд.
Зокрема, створено логотип “Петриківка”, щоб майстри селища могли доводити покупцям автентичність своєї продукції.
Нагадаємо, що петриківський художній розпис внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО у 2013 році.