Щоб розсада була якісною, їй потрібне не лише гарне освітлення, а й особливі терміни посіву. Перерослій розсаді важче прижитися, ніж стандартній. А слабкій не вистачає вологи, тому коріння не встигає вирости й через це можна втратити рослини, повідомляє Дніпро Регіон.
Перш ніж висадити розсаду томатів, слід звернути увагу на клімат в обраному регіоні, на їх сорт та місце для посадки. Парник добре підійде для помідорів та капусти. Проте, не слід чекати від них ранньої появи плодів, як від тієї, яку вирощують на підвіконні.
Краще за все основну кількість розсади вирощувати в парнику, а ті сорти, що дозрівають раніше — на підвіконні. В такому випадку у вас буде рання продукція та основний посів буде міцнішим й легше пристосується до умов навколишнього середовища.
В південній частині країни займатися посівом слід з 15.02 по 15.93, в центральній — з 15.03 по 1.04, а в північній — з 1.04 по 15.04. Однак, краще звернути увагу на вік розсади. Терміни посіву напряму залежать від того, за скільки днів вона закінчує зростати в кімнатних умовах та її потрібно пересаджувати у відкритий ґрунт. Потім необхідно витримати ще 4-6 діб, щоб зійшли сходи, а вже після цього переходити до посіву.
Дехто нехтує цими правилами, проте отримують хороший врожай. Ці люди висаджують величезну розсаду, на якій вже є зелені плоди, в парники в середині квітня.
Це екстремальні городники, проте вони пильно слідкують за своїми рослинами, надаючи їх необхідне освітлення, полив, температуру та підгодівлі. Це робиться для того, щоб отримати врожай раніше за своїх конкурентів та продати їх якомога дорожче. Такі люди обізнані в агротехніці та знають багато деталей, тому такий подвиг повторити дуже важко.
Перш ніж розсада дасть перші сходи, температурний режим має становити 18-25 градусів тепла вдень та 12-15 градусів вночі. Перед провітрюванням, рослини потрібно прибрати з підвіконня, а потім повернути на місце. Сонячні промені важливі для розсади, тому провітрювання краще проводити в вечірній час.