Димитрівська поминальна субота – це останній поминальний день у 2021 році. В цей день поминають батьків, близьких, загиблих воїнів, запалюють свічки та відвідують кладовища, повідомляє Дніпро Регіон.
Сьогодні, 5 листопада, у п’ятницю, ввечері в храмах проводиться особлива служба, яка має назву — заупокійна. Після заупокійної служби розпочинається Димитрівська поминальна субота. Як відомо, богослужбовий день бере свій початок з вечора.
У суботу, 6 листопада, зранку, у храмах розпочнеться служба Божественної літургії, а потом буде Панахида.
В день Димитрівської поминальної суботи принято ходити до церкви, щоб помолитися та запалати свічку, також подати записочки з іменами рідних та близьких, яких вже немає з нами на цьому світі. Священослужителі під час заупокійної служби зачитують імена покійних і просять милості Божої для спочилих.
Через молитву до Бога треба просити дарування Царства Небесного покійним де є життя безкінечне, в якому немає ні журби, ні недуг, ні зітхання. Також молитися та просити прощення у Бога за провини спочилих, які вони вчинили словом чи ділом, свідомо чи несвідомо, адже вони не можуть вже покаятися, вибачитись. Тому наша молитва – це прояв любові і свідчення християнської віри.
Віряни приносять до храму поживу для потреб парафії: хліб, масло, фрукти, печиво, крупи. В храм заборонено приносити м’ясо та алкоголь, окрім кагору. Все це потім роздається нужденим.
Поминають померлих на кладовищі або ввечері дома за поминальою трапезою з кутею, без вживання кріпких спиртних напоїв.
В день Димитрівської поминальної суботи не поминають самогубців, не запалюють свічки, не пишуть їхні імена в записках. Дома близькі можуть читати Євангліє, Псалтир або інший акафіст, щоб Господь помилував таку людину.
Нагадаємо, раніше ми писали, День Казанської ікони Божої Матері: що не можна робити і як молитися