Князів острів. Одне з кількох історичних місць Русі-України в межах сучасного Дніпра – разом із стольним улицьким городом Пересіченем, Монастирським островом та слов’янським поселенням у парку Шевченка, повідомляє Дніпро Регіон.
Сюди, на ночівлю та підготовку до проходу порогами з давніх давен приставали каравани суден, зупинялися воїни, купці, знатні подорожні.
А в 10-13 віках сам острів із митницею, навігаційними спорудами та лоцманським постом, сліди яких тут виявлено, вочевидь, належав київським князям, які контролювали низку опорних пунктів на шляху з варягів у греки.
Але сьогодні мало хто із дніпрян знають про цю місцину і навіть не здогадуються, що ще у козацькі часи Князевим островом називався острів Кам‘януватий, розташований нижче течією за Південний міст і вище за острів Кодачок, перед колишнім першим Кодацьким порогом.
Він і зараз стоїть непохитною скелею серед вод дніпрогесівського водосховища, які поглинули його кормильців – пороги, навпроти труб Придніпровської ТЕС, тримаючи як атлант залізні колони опор, через які електрика швидше за птахів перелітає на інший берег Дніпра.