В квітні виповнюється 1 рік електронному рецепту. Як «Доступні ліки» стали ще доступнішими і допомагають людям з групи ризику запобігти зайвим контактам під час пандемії COVID-19, повідомляє Національна Служба Здоров’я України.
З 1 квітня 2019 року державна програма «Доступні ліки» перейшла під адміністрування Національної служби. Тоді ж було запроваджено електронний рецепт для всіх громадян.
Витрати на лікарські засоби для амбулаторного лікування, завдяки участі у програмі реімбурсації дала змогу значно заощадити родинний бюджет.
Крім того, значними перевагами стали вільний вибір аптеки, можливість отримати рецепт у лікаря-ФОПа або дистанційно — переваги, які отримав пацієнт з е-рецептом. А в умовах пандемії COVID-19, коли люди з груп ризику повинні перебувати вдома та берегтися, можливість дистанційного виписування рецепту, отримання ліків близькими пацієнта є ще більш актуальною.
Ліки за електронним рецептом можна отримати у 8 064 аптеках та аптечних пунктах по всій країні. За рік кількість аптечних закладів, що беруть участь у програмі реімбурсації «Доступні ліки», значно зросла.
Програма «Доступні ліки» розрахована на пацієнтів, які мають:
— серцево-судинні захворювання;
— діабет ІІ типу;
— бронхіальну астму.
Оновлена програма реімбурсації «Доступні ліки» має низку переваг для аптек та лікарів. Але головне — вона стала зручнішою для пацієнта.
Пацієнт може отримати рецепт у лікаря, якому було подано декларацію як у комунальному закладі, так і у приватному. Електронний рецепт можна погасити у будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, а не лише за місцем проживання.
Нагадаємо, раніше ми писали про збільшення в період каратину кількості телемедичних консультацій, проведених лікарями ДОКЛ ім. І.І. Мечникова для колег з регіонів області.