Крематорій планують побудувати на Запорізькому шосе біля кладовища. У мерії відзначили, що проект майбутньої споруди і кошторис уже затвердили. Скільки планують витратити на зведення будівлі і чине проти жителі житлового масиву Тополя такого сусідства?, повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на 34 канал.
До найближчого житлового будинку більш ніж кілометр, а поруч розташована траса і заправна станція.Так на Запорізькому шосе, вже через два роки може з’явитися перший у місті крематорій.
Житель житлового масиву Тополя Яків Павлович сказав, що відстань в кілометрі від житлових будинків – мало. Чоловік живе на Тополях більше 30-ти років і до цього район був одним з найчистіших. А якщо крематорій збудують, впевнений: запахи будуть на всю округу.
Також Яків розповів, що три роки тому всім районом підписували петицію і виходили на мітинги проти будівництва і навіть пропонували альтернативу:
«Ми їм пропонували будувати крематорій в сторону Синельникове, там же стара звалище, яку давно закрили. У міськраді відмовилися. Потім в сторону Братського теж пропонували», — розповів житель Дніпра Яків Павлов.
Але проти виявилися не всі. Деякі з жителів того ж житлового масиву впевнені, що крематорій необходім.Ведь так дешевше поховати близьких, та й для екології краще.
Крематорій — це сучасно, впевнена і жительки міста Мирослава. Вона з Дніпра. Коли у жінки померла мати, щоб виконати її останню волю, Мирослава була змушена звертатися за кремацією до Харкова. Відзначимо, всього в Україні тільки три таких заклади – ще в Києві та Одесі.
«Я кремували маму восени, напевно років 15-20 вона говорила всім, що для неї дуже важливо, щоб її спалили. Мама не хотіла, щоб її ховали. Взагалі, світ змінюється, чому б і нам не помінятися і не перейти на інший формат поховання», — сказала мешканка Дніпра Мирослава Клячева.
Нагадаємо, створити в Дніпрі крематорій хотіли ще з 2018-го. Але тоді до будівництва так і не дійшла. На місці майбутніх печей досі пустир. Однак вже зараз проект погодили і заклали суму, яку планують витратити на будівництво — це понад 130 млн гривень.
Заступник міського голови Михайло Лисенко зазначив, що при створенні проекту крематорію намагалися зробити його досить сучасним по дизайну і щоб він не виглядає похмурим, сірим і страшним. Також Лисенко додав, що для Дніпра крематорій — це не просто крок в майбутнє, а необхідність.
«Людей ховати поки ще є де. Але я думаю, що ми зіткнемося з досить серйозними проблемами вже через два роки. Тобто реально місць на кладовищі не вистачає. На даний момент у нас відкритими залишаються два кладовища — Краснопільске і Дієвського», — прокоментував Михайло Лисенко.
Будувати будинок будуть за сучасними технологіями, тому в департаменті екологічної політики міськради обіцяють — викидів буде не більше, ніж від котельні.
Однак психологи розповіли, що навіть якщо будівля сучасне, чи не буде викидів, і від житлових будинків крематорій далеко – цього може бути недостатньо. Адже іноді людям важко відпустити близьких, тому кладовищі є зв’язком з померлими.
«Ментальність це — так. Це традиції, які вже давно є частиною нашої культури. Не так важливо, куди людина буде приходити – до могили або в крематорій. Важливо, щоб людина скоїла ритуали, які робив за життя померлого і разом з ним. Ось це більш важливо ніж наявність фізичної могили або урни з прахом», — порадила психолог Анна Збаранський.
У мерії додали, що проект чекає експертиза. Потім проведуть тендер, і вже на початку 2022 будівництво має стартувати. За планом роботи триватимуть трохи більше півтора року.
Раніше ми писали На Дніпропетровщині розгорівся скандал через гнилі овочі (ФОТО)