Неймовірні цікавинки про Дніпропетровщину, сповнені історичними фактами з місця подій розповів Василь Пелип і проілюстрував картинками, повідомляє Дніпро Регіон.
“Гігантський і найбільший курган у всій Євразії в нашій області?
Чому діти вручну ховали близько 1,5 тис. Воїнів?
Під час прощання зі скіфською царем, Вам потрібно відрізати собі шматочок вуха і роздряпати особа?
На всі ці цікаві питання, Ви отримаєте захоплюючі відповіді трохи нижче.
Поїхали!
Вообщем, в Нікопольських дикою полях, є реально справжнісінький, останній з могікан нашого часу-скіфський, царський курган під назвою «Нечаєва Могила».
Тут реально спочиває скіфський цар і ця його усипальниця, могила офіційно вважається уцілілої і не розграбованої, хоча спроб було безліч, але щось або хтось охороняє давню могилу вже 24 грьобаних століття)
Висота кургану до початку 2-ї Світової Війни була близько 20 м., Нині десь 16,5 м., що теж як чимало для степової та рівниною місцевості.
Це просто міць!
«Чорні мисливці» не один раз намагалися розкрити його багатства, копали шахти, рили ходи, маскували свою діяльність, але в підсумку побіжно кидали весь свій інвентар і зникали назавжди.
Я нагадаю, що в подібному царському-кургані була колись знайдена знаменита на весь світ, золота пектораль та інші коштовності.
Його в усі часи офіційно намагалися дослідити провідні археологи, в тому числі і хитрий Дмитро Яворницький, намагався вибити дозвіл на розкопки у скупого поміщика Нечая, однак другий бажав особисто докопатися до скарбів і змусив своїх селян вручну копати скіфську землю)
Але кріпаки пішли на хитрість, бо Нечай платив дуже мало за тяжку працю і на глибині 15 метрів, вони наносили відрами води з сусіднього струмка і імітували підтоплення кургану.
Поміщик звернув розкопки і поставив на вершині величезну альтанку, звідки любив дивитися на навколишню місцевість і попивати Балтику 9-ку.
Підлі фашисти так само хотіли розкопати древній артефакт, але банально не встигли …
У наш час його так само хочуть досліджувати, проте є серйозна небезпека, бо курган просто кишить на розірвалися міни, снаряди, гранати і т.д.
Сто відсотків скіфські Боги охороняють
Тут дуже потужна енергетика, прям сила.
До речі, з приводу скіфів) Якщо дуже лаконічно і цікаво …
Коли цар помирав, його тіло натирали смачно-пахнуть маслами, медом, воском і возили його тіло за всіма його володінь. Люди ж в знак поваги до царя, зобов’язані були проколоти стрілою ліву руку, розбити собі лоба або роздряпати особа, а так же відрізати собі частинку вуха)
Уявіть такий рітуальчік в наше времечко.
Природно, всіх близьких царя вбивали і відправляли в могилу разом з незліченною кількістю зброї, золота і коней)
До речі, ще з цікавого про скіфів. Самі себе вони називали сколотами, а скіфами їх прозвали греки.
Скіфи вирощували добірний ганджубас і активно його споживали, були майстерними наїзниками і нещадними воїнами. Любили робити з черепів кубки для пиття, збирати скальпи своїх ворогів і прикрашати ними свій одяг або коней.
Довгий час ніхто навіть не намагався цибулі на безстрашний кочовий народ, проте все зіпсували довбані греки) Вони стали продавати нашим предкам своє вино і хоча самі греки завжди розбавляли вінчурес приблизно 1 до 3-м або навіть до 5-ти, скіфам вони про це не сказали (Тому з’явилося в той час такий вислів «випити або напитися по-скіфському» тобто чистоганом, ніякого розведення. Так зелений змій швидко перетворив знатних воїнів в буйних алкашів, яких після легко посунули знамениті сармати. Поки курили травку все було нормально )
До речі, скіфи одні з перших хто навчився шити конопляну одяг, хто придумав парову лазню, нові види зброї, сідло для коня, шкіряні і стілёвие речі, а так само клятву на крові).
Це від них пішло: «Світе мій дзеркальце, скажи» їх богиня Табіті дивилася за людьми через спеціальне дзеркальце-Айпад)
Вообщем місце цікаве …
Шкода, що знаходяться в страшних нетрях, що про нього мало хто знає і що ніхто до ладу не охороняє і не досліджує такі пам’ятки)
А ось більш сумну і трагічну історію кургану і про те, що навколо нього лежать близько 1,5 тисячі молодих пацанів 18-20 років, я розповім трішки пізніше. Вона заслуговує на окрему увагу, тим більше напередодні 9-го Травня”, – розповів Василь Пелип.
Раніше ми писали Яка красива Верхньодніпровщина: неймовірні кадри у степах і лісах (ФОТО)