6 жовтня – день пам’яті святого апостола Фоми. Ким був святий апостол Фома, чому його в народі називають “Фома невіруючий”, про прикмети, що можна і не можна робити 6 жовтня, розповість «Дніпро Регіон».
Зі Священного Писання ми знаємо, що апостол Фома не повірив розповідям інших апостолів про воскресіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, доки сам не побачив воскреслого Спасителя і не вклав свої рук у святі Його рани. Свята Церква називає невірство апостола Фоми – блаженним, адже своїм сумнівом він засвідчив кожному, що Воскреслий Христос є Істинним Спасителем, Єдинородним Сином Божим, який подолав смерть і дарував кожному віруючому в Нього – життя вічне.
Визнавши Ісуса Христа своїм Господом і Богом, він вже без усякого сумніву та страху пішов проповідувати та утверджувати цю істину в серцях багатьох народів, а саме в Палестині, Ефіопії та в Індії.
Коли він прийшов із проповіддю про Воскреслого Христа до Індійських народів, то за промислом Господнім, його взяв до себе один із правителів, для того аби апостол Фома збудував йому палац. Отримавши від царя великі кошти він роздав їх убогим, і все своє перебування в тій країні присвятив проповіді про Воскреслого Христа, навертаючи все більше жителів до істинної віри. Коли ж цар, довідавшись про те що будівничий не збудував палац, розгнівався і звелів посадити апостола до в’язниці.
У туж ніч правитель уві сні побачив свого померлого брата, який сповістив Йому проте, що його підлеглий збудував для нього великий прекрасний палац, який належатиме Йому після його смерті. Це видіння справило велике враження на государя і він одразу звільнив апостола та разом з усією своєю родиною і всіма жителями своєї країни охрестився і звелів обдарувати свого будівничого великими почестями.
Але святий апостол Фома заснувавши в тій країні Церкву, віддав усі свої земні блага новим християнам, а сам пішов проповідувати в інші міста та країни Індії. Всюди апостол започатковував нові церкви та навертав багатьох до Христової віри, але не всюди сприймали проповідь про Христа, у місті Меліапорі апостол претерпів страждання та мученицькою смертю закінчив свою проповідь, але здобув і своє місце у палаці Христовго Царства на Небесах і славу у світлості святих.
Що можна робити 6 жовтня
- У цей день можна знайомити своїх коханих з батьками. Вважається, що тоді все пройде, як по маслу.
- У цей день потрібно пекти хліб і роздавати залишки нужденним. Предки вірили, що це притягне удачу і благополуччя.
- У цей день потрібно молитися. У апостола Фоми варто попросити достатку.
Що не можна робити 6 жовтня
1. Не можна 6 жовтня хвалитися своїми накопиченнями. Якщо порушити цю заборону, то ви ризикуєте залишитися без грошей.
2. Не можна 6 жовтня відмовляти в милостині або хлібі нужденним. Предки вірили, що через це самому можна опинитися жебраком.
3. Не можна 6 жовтня лінуватися, пліткувати і сваритися. Це може притягнути неприємності в життя.
Прикмети 6 жовтня
- Якщо в цей день туман, то найближчий рік буде врожайним.
- Якщо бур’ян виріс високий, то зима буде сніжною.
- Якщо в лісі майже немає грибів, то зима буде суворою.