Полив для рослин має велике значення. Однак на дачній ділянці не завжди є можливість вчасно вносити вологу.
Тому багато дачників шукають найбільш підходящий метод, щоб зберегти вологість ґрунту. Як уберегти грядки від пересихання, розповість «Дніпро Регіон».
Мульчування
Найбільш простий метод для того, щоб зберегти ґрунт вологим це використовувати шар мульчі. Чим товщі шар мульчі, тим довше зберігатиметься волога.
Проте слід зазначити, що занадто товстий шар мульчі може призвести до появи цвілі. Тому на грядах використовується мульча шаром трохи більше 5-10 див.
Для овочевих грядок як мульчу необхідно використовувати суміш тирси та перегною. Для кущів троянд та декоративно квітучих рослин, підходить перегній та солома. Перегній можна замінити на торф.
Регулярне розпушування
Щоб грядки тривалий період залишалися вологими, необхідно щодня їх розпушувати. Такий метод дозволяє спушити ґрунт і наситити його необхідною кількістю кисню.
Застосовується найчастіше методика для регіонів, де спостерігаються часті перебої з водою.
Притінення
Для того щоб максимально довго зберегти вологість грунту в літній період необхідно грядки трохи притінити. Найчастіше для цього використовується спеціальна мережа.
Встановлювати мережу потрібно на опори, які міцно утримуватимуть укриття навіть у вітряну погоду. Перевагою притінення з використанням мережі є те, що рослина отримує необхідну кількість сонячних променів при цьому не засихає.
Використовуючи такий метод для овочевих культур, можна захистити рослину від палючих променів і максимально підвищити врожайність.
Використовувати крапельне зрошення
Якщо регулярний полив викликає труднощі, можна скористатися краплинним зрошенням. Такий метод заощаджує воду і дозволяє регулярно зволожувати грядки.
Найбільш простим методом краплинного зрошення є використання пластикових пляшок, кришки яких мають невеликі отвори. Такий метод ідеально підійде для тих дачників, які рідко приїжджають на дачну ділянку.
Поливати рясно
Якщо часто поливати не виходить, кількість води має бути більшою. Після поливу необхідно мокрий ґрунт присипати сухим.
Таким чином, волога тривалий період буде зберігатися в грунті і не випаровуватися під прямими сонячними променями.
Якщо дачна ділянка невелика, можна для кожної рослини встановити спеціальні трубки.
Використовуються пластикові чи металеві трубки, які вкопуються в ґрунт під час посадки рослини.
Вода обережно заливається у трубки і таким чином зберігається у товщині ґрунту тривалий час.