Ніч із 30 квітня на 1 травня здавна вважається у багатьох європейських народів небезпечним періодом розгулу нечисті. У Німеччині її назвали Вальпургієвою ніччю або ж ніччю відьом, повідомляє Дніпро Регіон.
Згідно з німецькою легендою, із приходом темряви вся нечиста сила виходить зі своїх укриттів.
У християн же Вальпургієва ніч вважається періодом активного полювання на відьом і чаклунів.
Водночас старі язичницькі вірування наказували славити наступ травня як свято приходу весни і перемоги над смертю. У цю ніч язичники влаштовували гучні гуляння з багаттями, щоб відлякати нечисть.
Історія магічної ніччі така: монахиня Вальпургія у віці 11 років пішла в монастир. Одного разу, корабель, на якому перебувала дівчинка, потрапив у шторм. У цей момент вона впала на коліна і стала молитися. Тут же море заспокоїлося, а Вальпургію визнали покровителькою моряків.
Згідно із повір’ям, у цю ніч необхідно очистити будинок від негативної енергії. Для цього люди запалюють зелені і білі свічки, і з ними п’ять разів обходять все житло по колу.
Також у відьомську ніч молоді дівчата ворожать на майбутнє. Найпоширеніше ворожіння – коридор часу. Для цього беруть чотири невеликих дзеркала і ставлять їх один навпроти одного.
Перед дзеркалами ставлять три свічки так, щоб вони відображалися у них. Далі дівчина уважно вдивляється у відображення. Кажуть, що через деякий час з’явиться картина з майбутнього.
Вальпургієва ніч 2021 – обряди
У цю ніч можна позбутися негативної енергії. Для цього потрібно запалити свічку в темній кімнаті і на папері написати все, що турбує. Потім – спалити його, примовляючи: Гори воно все синім полум’ям.
Окрім того, у ніч на 1 травня люди на поріг насипають траву або пісок, аби вберегти дім від нечисті.
Вранці після Вальпургієвої ночі молодим дівчатам необхідно вмитися ранковою росою, щоб зберегти красу і молодість.
Також заборонено приносити в будинок бузок. Його аромат паморочить голову і заманює у світ мертвих.
А ще в цей день краще носити одяг червоного, оранжевого чи будь-якого іншого яскравого кольору, головне – не чорного, адже він привертає увагу злих духів.
Також можна розпалювати багаття і веселитися. Але не можна лаятися і вступати у конфлікти.
До сьогодні зберігся ще один обряд: на світанку потрібно випити склянку прохолодної води з колодязя – це подарує міцне здоров’я.
У давнину проводили ритуал для здійснюваня мрій: брали квітуче дерево, прив’язували до нього стрічки і загадували бажання, а після – висаджували деревце. Якщо воно виросте великим – то мрія стане реальністю.
Слов’янські традиції Вальпургієвої ночі (в першу чергу київські) пов’язані з шабашем відьом. Вважається, що саме в цю ніч всі відьми злітаються на лису гору (найбільша Лиса гора, як відомо, знаходиться саме в Києві.
Головний обряд у Вальпургієву ніч – це ритуал захисту будинку від нечисті. Для цього палять багаття – і першими кидають туди непотрібні речі, щоб все непотрібне, зайве зі своєї долі прибрати. В квартирі альтернативою багаття стане проста свічка або лампада. Пороги будинку посипають сіллю, травою, піском або маком – як заслін від нечистої сили.
Самий простий обряд у Вальпургієву ніч – на красу й здоров’я. Для цього досить на світанку вмитися росою.
Є в Вальпургієву ніч і обряд на зачаття. Для цього, за повір’ям, жінці потрібно на світанку випити води з колодязя.
Що не можна робити в цю ніч:
– Не варто носити одяг чорного кольору і той, який раніше був надітий під час якого-небудь нещастя або великої сварки.
– В будинок не приносять бузок – особливо якщо хтось хворий: вважається, що запах бузку в цю ніч захоплює душі на той світ.
– Не можна злитися і лаятися – такий негатив у вчинках або просто слова притягують до людини нечисть.
Церковний календар на травень
На 2 травня випадає головне православне свято Великдень.
За ним йде Великодній (Світлий) тиждень. Це означає, що з 3 до 9 травня немає пісних днів.
Після нього 11 травня будуть Гробки (Проводи) – день для поминання померлих близьких і родичів.
Раніше ми писали У Чкаловому на Нікопольщині облаштовують новий дитсадок: краса – очей не відвести (ФОТО)