27 червня Церква вшановує пам’ять святителя Мефодія Патріарха Константинопольського. Чому не можна стригти волосся в цей день, про тем ким був святитель Мефодій, про прикмети та що не можна робити 27 червня розповість «Дніпро Регіон».
27 червня –яке церковне свято. Ким був святитель Мефодій
Святитель Мефодій, патріарх Константинопольський, народився у Сицилії, у багатій родині. За покликанням Божим ще замолоду він пішов у монастир на острові Хіос і оновив його за свої кошти.
За царювання іконоборця Лева Вірменина (813–820) святий Мефодій обіймав високу посаду апокрисіарія біля святішого патріарха Никифора (пам’ять 2 червня). Святий був посланий патріархом до Рима з дорученням до папи і затримався там. У цей час Лев Вірменин скинув святителя Никифора з престолу і поставив на його місце іконоборця Феодота Меліссінського.
Після смерті Лева Вірменина святий Мефодій повернувся і в сані пресвітера невпинно боровся проти іконоборчої єресі. Імператор Михайло (820–829) спочатку показував себе милостивим і звільнив багатьох ув’язнених його попередником за шанування ікон, але згодом відновив гоніння на православ’я.
Святий Мефодій був ув’язнений в Акріті. Після смерті імператора запанував син його Феофіл (829-842), також іконоборець. Більш освічений, ніж його батько, він звільнив святого Мефодія як людину вчену, яка чудово обізнана у справах не лише церковних, а й цивільних. Здобувши свободу, святий Мефодій відновив боротьбу з єретиками.
Після поразки у війні проти арабів Феофіл обрушив свій гнів на святого Мефодія, говорячи, що Бог покарав його за те, що він наблизив до себе “ідолопоклонника” (так іконоборці називали шанувальників святих ікон).
Святий Мефодій заперечив, і сказав, що Господь розгнівався на нього за наругу над святими іконами. Святого піддали катуванням, йому завдали багато ударів по щоках, через що щелепа його була роздроблена. На його обличчі залишився потворний шрам.
Святий Мефодій був засланий на острів Антігон і разом із двома розбійниками укладений у глибокій печері. У похмурій в’язниці, куди не проникало сонячне світло, святий Мефодій мучився 7 років до смерті імператора Феофіла.
Після смерті Феофіла запанував його син Михайло III (842-867), але через його малоліття Візантійською імперією правила його мати, блаженна цариця Феодора, шанувальниця ікон.
Імператриця намагалася знищити іконоборчу єресь, тому вона наказала звільнити ув’язнених за шанування ікон сповідників.
Єретик Анній, який займав патріарший престол, був вигнаний, а на його місце обраний святий Мефодій. У Константинополі тоді було скликано Помісний Собор під головуванням святого Мефодія (842). Собор відновив іконошанування та ухвалив щорічно святкувати перемогу православ’я. Складений святим Мефодієм “Чин православ’я” і дотепер звершується в першу неділю Великого посту.
Яке церковне свято 27 червня. Що не можна робити
- Не можна сваритися і просто голосно розмовляти. Можна накликати на себе і своїх близьких біду.
- Не можна стригти волосся. У народі вважається, що якщо постригти в цей день волосся, то вкоротиш свою долю.
- Не можнанадягати одяг червоного кольору. Цей колір часто вважається символом не тільки пристрасті, а й агресії.
Яке церковне свято 27 червня. Прикмети
- Якщо північно-західний вітер, то до дощу і негоди.
- Якщо качки притихли, то буде гроза.
- Якщо опівдні з’явилися великі чорні хмари, то до вечора очікуються опади.
За матеріалами з відкритих джерел