24 травня православна церква вшановує пам’ять рівноапостольних Кирила і Мефодія, створили слов’янську абетку і перекладали церковні книги, без яких неможливе було богослужіння. У народному календарі 24 травня відзначається свято Мокий Мокрий. Про прикмети, традиції та заборони дня розповість «Дніпро Регіон».
24 травня, в православному календарі день пам’яті рівноапостольних Кирила і Мефодія. Походили з грецького міста Солуні. Народилися у багатій та благочестивій сім’ї. Згодом брати вирішили покинути все мирське і пішли на гору Олімп, щоб там подвизатися. Почали вони вивчати слов’янську мову. А пізніше створили слов’янську абетку і перекладали церковні книги, без яких неможливе було богослужіння.
Церковне свято 24 травня — день пам’яті святого Мокия
Був він священником в Македонії, де активно боровся з язичниками. Виходив він щодня на міську площу і проповідував християнство, викривав іновірців. Язичникам це скоро набридло, тому вони схопили Мокія і привели до градоначальника, який теж поклонявся ідолам. Там піддали святого страшним тортурам, але Господь захистив його і залишився чоловік неушкодженим. Тоді відправили його до Візантії, де обезголовили.
Прикмети 24 травня
- Якщо цього дня мокро, то літо буде дощовим.
- Схід сонця багряний до грози.
- Трясе гривою кінь до дощу.
- Якщо туман 24 травня, то чекати часті дощі.
Що не можна робити 24 травня
- Не можна працювати в землі, тому не виходили в поле чи на город. Вірили, що інакше всі посіви знищить град.
- Не бажано братися за нові справи, вони не принесуть щастя.
- Не можна 24 травня носити одяг чорного кольору, особливо якщо у вас запланован важливий захід. В іншому випадку, все піде не за планом і обернеться невдачею.
- Не можна 24 травня незаміжнім дівчатам підмітати підлогу. Вірили, так майбутня наречена може “вимести” нареченого зі свого життя, і ще довгий час залишатися без пари.
- Не можна 24 травня вирушати за покупками, інакше це спричинить за собою великі незаплановані витрати, а придбане швидко прийде в непридатність.
Що можна робити 24 травня
Це найвдаліший день для того, щоб закінчити будь-яку справу. В давнину дівчата плели вінки з різнотрав’я, пускали їх по воді, щоб залучити в життя нове кохання та талан. Церква вважає, що це чудовий період, щоб проводити час з сім’єю чи займатися благими справами.
24 травня в народі називали Мокий мокрий. Справа в тому, що саме цей день підказував нашим предкам, якою буде погода майбутнім літом. І якщо на Мокия йшов дощ, намагалися вийти на вулиці і намокнути.
Вірили, що дощ в цей день володіє особливою силою – дає здоров’я і красу.
Прийнято було 24 травня стежити за порядком в будинку. Вірили, що чистота в будинку обіцяє порядок в житті та захист від неприємностей.