Свято Петра і Павла — велике християнське церковне свято означає шанування пам’яті Святих Апостолів Петра і Павла, які після зішестя на них Святого Духа розійшлися по країнам з благою звісткою, звертаючи до християнства тисячі людей та зцілюючи хворих, що займає особливе місце в православному календарі, відзначається щорічно 12 липня.
Напередодні свята завершується Петрів піст, який тривав 14 днів: з 28 червня по 11 липня. Цей пост також називають літнім. Його тривалість завжди різна та залежить від того, наскільки рано чи пізно буває Великдень.
Петра і Павла означає закінчення купальських свят і початок підготовки до осіннього сінокосу. У народі навіть була приказка: Петро і Павло день збавив, Петрівка проходить — частина літа уходить.
Свято Петра і Павла: традиції
Раніше слов’янські звичаї на Петропавлов були схожі на звичаї поклоніння сонцю, бо існувало повір’я, що в цей день воно світить по-особливому. Молоді люди в ніч на Петра і Павла водили хороводи, співали і влаштовували різні ігри, а на світанку зустрічали схід сонця.
Особливо, в давнину, це свято шанували рибалки, бо Святий Апостол Петро був з рибальського сім’ї. У цей день рибалки молилися і просили, щоб їм послали хороший улов. В наші дні також рекомендується зустрічати свято за риболовлею.
Зараз у свято Петра і Павла християни відвідують церковні храми, читають молитви, сповідаються і моляться за здоров’я близьких, після закінчення служби розговляються, що символізує закінчення посту. Головним блюдом на столі є сирні пончики «мандрики».
Напередодні рекомендується провести прибирання в приміщенні, тим самим очистити його від усього поганого, прикрасити оселю вінками та букетами з польових квітів, їх же можна взяти для освячування до церкви.
12 липня свято Петра і Павла: що не можна робити
– Не рекомендується купатися цього дня.
– Не можна займатися домашніми справами: прасування, прання і прибирання будинку варто перенести на інший день.
– Не затівати застілля з надмірним споживанням алкогольних напоїв.
– Не слід лаятися, думати про негатив або бажати щось погане оточуючим.
– Не можна давати або брати щось у борг.
– Не можна ходити до лісу, бо всі звірі в цей час стають дуже агресивними і можуть напасти.
– Не можна їсти овочі та фрукти нового врожаю.
– Не можна на свято Петра і Павла поратися на городі або у саду.
– Подружжю настійно рекомендується утриматися від інтимної близькості.
– На Петра і Павла православна церква таїнство вінчання не проводить.
Нагадаємо раніше ми писали, про Реконструкція на Хортиці йде повним ходом: зрізали курган (ФОТО)