Вшанування ікони відбувається 10 грудня (за старим стилем – 27 листопада).
Ікона Божої Матері, яка називається “Знамення”, що зображає Пресвяту Богородицю, яка сидить з піднятими в молитві руками. На грудях Богородиці, на тлі круглої сфери розташовується Божествене Немовля, яке благословляє.
Таке зображення Богоматері відноситься до числа найперших іконописних образів. В усипальниці святої Агнії в Римі є зображення Богоматері з розкритими в молитві руками і з Немовлям, яке сидить на Її колінах. Це зображення належить до четвертого століття.
Ікона Знамення Пресвятої Богородиці: традиції
Щороку 10 грудня люди проводять час в храмах і просять у Богородиці вибачення і благословення для близьких. Цей день прийнято проводити в сімейному колі, не сваритися. Також в ніч на 10 грудня можна попросити допомоги і захисту у небес: вважається, що прохання почують і допоможуть у виконанні.
Ікона Божої Матері Знамення: прикмети
Вважається, що рибалка на Знамення буде невдалою, так як вся риба в цей день іде у вир.
Також, згідно з народними прикметами, якщо в цей день на сході Сонця стати обличчям до північного вітру, то він понесе геть всі нещастя, смуток, біди і печалі.
Дим з труби йде стовпом – прикмета, що буде сильний мороз.
Ліс шумить – на відлигу.
Багряна зоря на Романа віщує вітряну погоду.
Горобці дружно цвірінькають 10 грудня — чекай тепла.
Якщо в грудні зловити щуку з ікрою, то в квітні буде багато дощів.
Ікона Знамення Пресвятої Богородиці: заборони дня
У цей день не можна шити або плести, так як за повір’ям можна “зашити” тепло в будинку, через що всю зиму доведеться страждати від холодів.
Також в цей день не можна допомагати хворим і вбогим, а тим більше запускати їх в будинок. Існує повір’я, що з такими гостями в будинок прийдуть бідність і хвороби.
Не рекомендується в свято лаятися, вступати в конфлікти і суперечки.